Šifra č.6

Stanoviště č. 6

Řeknu vám, tu techniku nám byl čert dlužnej. Už to fakt není k vydržení. Měli by to zatrhnout, aspoň na ty Vánoce.
Tak třeba dneska, jedu ráno sedmičkou do práce a čtyřikrát si vyslechnu Rolničky v polyfonní úpravě v superautentické kvalitě. Celá tramvaj se každou chvíli otáčela, pod kterou sedačkou je schované to sobí spřežení. Přestoupil jsem do zadního vozu, ale žádná změna k lepšímu. Sedí tam rozcapená čtveřička vykutálených puberťáků a všichni s potutelným šklebem ťukají do svých aparátů. Ani se neposadím a už mi za zády třikrát zaříhají přijaté zprávy. Otočil jsem se s důrazně povytaženým obočím. Než jsem se ale nadechl, abych jim něco stejně důrazného řekl, říhlo to mezi mládeží ještě jednou. Děs.
V práci taky všichni jak chodící mrtvoly. Všem jen visí oči na displejích a dobré ráno abych jim snad poslal esemeskou. Ptám se kolegyně, co tam uvšechvšudy vidí. Řekla, že hraje se Zdenou z vedlejší kanceláře Člověče a že jí stačí hodit ještě dvakrát šestku a Zdena prohraje svou sázku. Vsadily se o kredit.
Večer doma jsem úplně vyřízenej. Pouštím naslepo televizi. Na dvojce dávají dokument o telekomunikaci. Ne, děkuju, jednou to stačilo, vypínám. Do toho se přišoural synátor. Tahám to z něj jak giga přes modem. Dostal dneska ve škole pětku, protože si hrál se svým telefonem. Aha! A třikrát za sebou! Osel. Tohle musím zavolat ženě, jakého máme doma génia! Ale - krucifix! Vypadlo to! Zatracenej život!!!

Komentář pořadatelů:
Provařené a přehintované, ale i tak se Biotop nachytal :-). Když se Index dozvěděl (telefonem), že "nápovědu držíte v ruce", tak bylo dost veselo. Ale i jiní (Sauna, Hamba) se docela zdrželi, v textovce se asi dá vždycky nějak zabavit...