Nejposlednější kocouří toulky

13.1.2022
I Odhodlaní se odhadli k reportáži, děkujeme.
K opakovaným dostazům na startovné - opravdu letos žádné nechceme. Finanční výdaje na hru byly letos zanedbatelné a odměna je nejlepší v zjištění, že to snad opravdu někoho bavilo. Takže díky, že jste se nechali vytáhnout z teplých pelíšků a trápili se nad našimi lehce pomatenými nápady :-)).
12.1.2022
Sauna A své bohaté zážitky popsala v reportáži.
10.1.2022
Odhodlaní prokázali svou odhodlanost a dobojovali pohodovou trasu. Asi trochu nečekaně si odnášelí Pohodového kocoura. Blahopřejeme!
6.1.2022
Tak máme druhý tým v cíli Drsné. Sauna-A dokázala najít oba poklady. Ve dvou. To je výkon zasluhující nejméně pochvalné zamňoukání.
3.1.2022
Staří kozáci nejen došli Drsnou trasu, dokonce zvládli napsat i reportáž. Takže jsme s velkým potěšením přidali stránku Reportáže a doufáme, že se někdo přidá. Vždycky člověka potěší dočíst se o cizím neštěstí :-).
1.1.2022
Hodně štěstí a zdraví do nového roku všem příznivcům kocouřích toulek přeje pořadatelská smečka.

Na trasách KP13 mezitím probíhá čilý ruch, i když letošní poněkud bláznivé počasí udělalo pěknou výzvu i z pohodové trasy.
Co víme, tak Pohodu prošly Vojenská hra lásky, Sauna a po zkrácení trasy Hibernal. Malý kulatý koblížek to zkusil s kočárkem a to fakt nešlo... Přerušili Naivní optimisté. Na Drsné bojují Staří kozáci a Javořina, oba týmy se zadrhly na tečkách, ovšem podle posledních zpráv je kozáci prolomili, takže Drsný kocour se už těší na nové majitele. Pohodový je stále k dispozici, protože VHL, kteří šli ve dvou a dali to na jeden zátah, došli tak hladoví, že místo kocoura si vzali třetí cenu, která byla jedlá :-)). Zbývající dva týmy si zase poklad nebraly, neb se cítily v kategorii "pro radost".
22.12.2021
Byly vydány Pokyny a zveřejněny Lušticí pomůcky (stejné jako v minulých letech).
20.12.2021
Šifry nachystány, trasa se ještě bude lehce dolaďovat podle aktuálního stavu sněhové pokrývky. Momentální sníh téměř slezl, je to na loukách flekaté a když, tak je to zmrzlá špinavá šlupka. Ale to se ještě může změnit. Fyzicky náročnější (delší) než obvykle to každopádně bude. Šifry by být náročnější neměly, ale jeden nikdy neví....
6.12.2021
Mikuláš je tu a zatím jen 5 týmů. Dejte vědět že máte v plánu vyrazit, ať máme u chystání lepší pocit...
23.11.2021
Máme první dva přihlášené týmy. Tradiční účastníci Staří Kozáci a Malý kulatý koblížek neváhají.
14.11.2021
A stejně letos Procházka bude! Ale pouze individuální, zkusíme být zodpovědní...
Označkujeme pár význačných míst (nálepkama :-)) a k tomu vydáme nějaké návody, jak je najít. Jaká budou přesně pravidla ještě neví ani kocouři, ale šifry už se pečou.
Snad se objeví v dohledné době pozvánka.
1.1.2020
Ztráty a nálezy - v centru zůstaly černé palčáky s kožíškem dovnitř, nejspíš dámské.
31.12.2019
A máme to za sebou.
Drsného kocoura si odnesl tým
Mladý a mladá
Kocoura pohodového tým
Malý kulatý koblížek.
Ale i ostatní bojovali statečně s nástrahami šifer, užívali si pěkného počasí a vydrželi zaž do tmy.
Podrobnné výsledky, šifry a tak budou nejdřív příští rok.
Díky všem a vše nej v novém roce 2020 přejí
kocouři orgové
28.12.2019
Za oknem pěkně chumelí a i nějaké ty stopy od lyží na zahradě máme, ale procházka na lyžích fakt nebude. Dokonce má být i sluníčko. Takže žádné zkracování trasy se konat nebude, čeká vás "pěkná" procházka :-).
16 přihlášených týmů a jeden se prý ještě rozmejšlí.
Nedočkaví si mohou číst na dobrou noc pokyny a rady v pozvánce, určitě se jim bude líp usínat.
23.12.2019
Bohatého Ježíška a plné mističky všem, a hlavně pohodu mezi svými!
A 30. se půjdeme hezky projít.
12.12.2019
Pěkné datum, a k tomu 12 přihlášených týmů. A skoro všechno už je připravené, až se jeden bojí, co se vysype.
Teda připravené...na poměry procházky :-). Například chybí závěrečná šifra pro drsňáky. A na startovní šifru by se hodilo mít 14 pořadatelů a tolik nás fakt není. Taky kocouří duo Pohodový a Drsný ještě nečeká v krabici na vítěze. Testeři toho zatím moc nevyluštili, prý nemají čas. A tak různě.
Ale trasa vhodná pro kočárek (s trochou bojovnosti) určitě bude a to, co testeři vyluštili, tak pochválili.
3.11.2019
Už se to rozjelo, máme první tři přihlášené!
To je asi tak stejně jako připravených šifer :-(, musíme zvýšit produktivitu, Ještě že je ta TMOU příští týden - není nad inspiraci nesmyslnými nápady během nočních záseků. Všichni potenciální autoři kocouřích šifer si to totiž jdou užít :-). Držte nám palce, ať to přežijeme...
31.10.2019
Dobré ráno!
Kocouři se probouzí, procházka se blíží. Už víme místo, letos se budeme toulat po Žďáře a okolí. Co nevidět bude i pozvánka.
Datum je tradiční, 30.12.2019.
1.1.2018
Pěkný nový rok všem příznivcům kocouřích toulek!
Ztráty a nálezy - v centru zůstaly celkem pěkné černé rukavice (dospělácké).
A zveřejnili jsme Šifry a výsledky.
30.12.2017
A je to. Kocouři pořadatelé si budou chvíli lízat kožíšek a tak podrobnější zprávy čekejte až příští rok. Hlavní je, že všichni se dostali zdrávi domů a někteří si to dokonce užili.
Jisté je, že drsného kocoura si odnesl tým Řapíkatý celer a pohodového tým Merlot.
Uznání si zaslouží ale naprosto všichni, co se trasou probojovali. Někteří dokonce neváhali brodit Bobrůvku cestou na Kalvárii.
Moc děkujeme ZŠ Bobrová, zázemí bylo dokonalé a dokonce nám dovolili nainstalovat auto do sborovny. Za odměnu si vybraní členové pedagogického sboru směli projít celou procházku. Tomu se říká oboustraně výhodná spolupráce...
27.12.2017
Taky se po svátcí těšíte na nějakou procházku? Kocouři se nemůžou dočkat.
V posledních pokynech není vlastně co psát. Školu v Bobrové jistě najdete, zaparkujte až za školou, správný vchod bude označen logem s nápisem CENTRUM. Pokud bude 9.00 a většina týmů bude odprezentována, na opozdilce čekat se startem nebudeme.
Sníh kolem Bobrové žádný není, ráno bude asi umrznuto, jinak +-0, ale sluníčko nečekejte. Nicméně trasa bude tak jak byla naplánována, tedy pohodových cca 10 km a 3-5 drsných navíc.
Tož naviděnou v sobotu!
A nezapomeňte ten fotící telefon či foťák s displejem. A kdo je vytrvalý, tak nějakou čelovku. V 19h je fakt tma.
A referenční koledy zde https://pisnicky-akordy.cz/vanocni-koledy. A pamatujte, že komu se nelení, tomu se zelení. A taky se z něho třeba kouří, když dře jako kůň či jiné hovado. Každopádně vás sice čeká procházka, ale určitě ne růžovou zahradou.
A pokud pojedete z Brna, tak si všímejte kudy jedete, ať trefíte potmě zpátky.
20.12.2017
Štědrý den za rohem a procházka za druhým. Kocouři přejí všem teplíčko za kamny, plné mističky a někoho blízkého, kdo podrbe za ouškem.
Po Štěpánu očekávejte poslední pokyny. Možná se bude hodit telefon s foťákem (i mizerným), stačí jeden na tým.
12.12.2017
Po noční oblevě zůstaly i na Vlachovicích jen fleky a jako desátí se přihlásili Korouhváci - pěkně vítáme!
6.12.2017
Tak Mikuláš už naděloval a my máme hotovou mapu. A pilně se testuje.
Týmů 9 napsaných a nejmíň o dvou "se to ví" (třeba Sauna zjevně dává ostatním náskok, když už budou mít výhodu domácího prostředí).
Na Vlachovicích sníh leží, v Bobrové ho moc není. Zatím.
22.10.2017
Pozor změna v pozvánce. Je to trochu jinak s Pohodáři a Drsňáky, čtěte upravený odstavec Trasa.
A už máme první 4 přihlášené týmy! Jako první letos obdrží zadání startovní šifry tým Odhodlaní. Víme i o dalších, co se snad chystají, takže neváhejte. Kdo dřív přijde, ten dřív pomele.
21.10.2017
Máme za sebou obhlídku trasy a startovacích prostor, zázemí ve škole bude naprosto luxusní. Svačinu si ale přineste svoji. I když budeme v jídelně, dostanete maximálně tak čaj z várnice :-). Možná vám dovolíme uvařit si ve varné konvici vodu na kafe.
13.10.2017
Někteří jedinci jsou nepoučitelní. Takže to zkusíme zas a snad se nepoučili ani účastníci a někdo přijde. Zde je tedy pozvánka.
9.1.2017
Až si jeden ze spolupořadatelů postěžoval, že se nemůže dočkat zadání šifry, kterou neviděl, tak jsem zjistil, že se vloudila chybička a šifry nejsou vidět...Ty zatracený myši vlezou všude. Ještě že máme kocoura. Už to doufám funguje. Takovéto nedopatření se nám stává maximálně jednou za deset ročníků. Ufff, omlouváme se.
1.1.2017
Tak i kocouři už si vylízali rány a máme nový rok. Zakládáme stránku "Šifry a výsledky" a postupně se snad naplní. Kdyby někdo chtěl zveřejnit nějaké povídání nebo fotky z akce, pošlete soubor nebo odkaz, přidáme stránku "Zážitky" či tak něco.
28.12.2016
Tak pozítří. Předpověď téměř dokonalá - lehce pod nulou, sluníčko, skoro žádný vítr. A přitom bude umrznuto, v noci má být až -7. Sněhu je jen maličko, tak aby to bylo hezky bílé. Takže žádné zkracování trasy nebude! A přečtěte si ještě jednou doporučené vybavení, něco se tam měnilo.
23.12.2016
12 týmů je pěkná účast, ale klidně se ještě někdo vejde, tedy váhavci neváhejte. Pro tentokrát ani nebudeme prskat kvůli pozdní přihlášce. Předpověď počasí zatím slibuje příjemný den, a šifry (zvlášťe ty pohodové) vycházejí v testech taky nadějně. Ovšem v šifrách se jeden nevyná, že....
Pohodové vánoce!
18.12.2016
Čas kvačí, šifry pro pohodáře už jsou dokonce všechny otestované a .. neřekneme vám nic. No, o některých se testeři dokonce nechali slyšet, že jsou pěkné. Jsou nějací rozmazlení, ti testeři. A taky jsme si prošli trasu pro případ hezkého počasí. Pohoda se dá obejít za dvě a půl hodinky, a to jsme prosím neodpočívali při luštění :-). Docela příjemná procházka, svítilo sluníčko, všude zbytky sněhu a ledu, hezké výhledy. Prostě bude to příjemné, jednoduché a rychlé. Jako vždycky, že....
9.12.2016
Vítáme desátý přihlášený tým, který hodlá vrtěti psem. Kocourům se to určitě bude moc líbit a budou se smát pod fousy.
7.12.2016
Přibyly nám další dva přihlášené týmy a také přibylo doporučené vybavení. Nezapomeňte si krátce před hrou osvěžit údaje z pozvánky. Může dojít ke změnám a neručíme za jiné způsoby informování než tyto stránky.
2.12.2016
Tak už máme 5 týmů a díky neobyčejné píli pořadatelů se nějaké šifry i testují! Osobně jsem v jedné prý jednoduché od Pavla velmi sofistikovaným postupem našel zákodovanou melodii koledy, kterou jsem neznal. Přehrál jsem ji Zdence, taky nic. Tak jsem se poddal a neznal ji ani autor. Máte se na co těšit...
Jo a nemístním hlásím, že v prostoru je asi 10cm sněhu a zítra jdeme lyžovat, heč.
26.11.2016
Přihlásily se první tři týmy, tedy vítáme Odhodlání, Frištenský a Celer řapíkatý. O pár dalších se už ví, takže odvolání pro malou účast nehrozí. Ale pozor, kdyby náhodou nastal nečekaný zájem o mrznutí v okolí Sykovce, tak varujeme - do hospody se vejde max asi 20 týmů, a ani duševní zdraví pořadatelů by větší nával neuneslo. Takže malá motivace pro váhavé - 21. přihlášený tým se stává náhradníkem!
(Nic si z toho nedělejte, je to jen ukázkový projev kočičího sebevědomí a arogance zároveň...)
17.11.2016
Tak jsme si k svátku nadělili pozvánku.
13.11.2016
Po roční oddechové pauze a nějakém tom nátlaku se vypelichaný kocour odhodlává zase k činu. Letos Kocouří procházka zase BUDE!
Nejspíš tradičně 30.12., i když je to všední den. Nějak není kdy jindy...

Staré novinky
5.1.2015
I účetně už je uzavřeno - poslali jsme 1000 CZK na transparentní účet útulku ve Skrýšově. Kočičky Vám děkuji a přejí hodně myší v novém roce.
28.12.2014
Sedmnáct týmů vystartovalo, tři došli až k pokladu. Více na stránce Šifry a výsledky.
21.12.2014
Už se přihlašují opozdilci. Někteří zase vědí, že orgocouři vědí, a tak jim přihláška nestojí za zvednutí čenichu. No nějak to dopadne, letos se určitě od startu vlakem nepojede, tak můžeme i trochu improvizovat.
Tož se klidně ještě dohlašujte, oficiální limit účastníků zatím žádný není. Asi tak 2-3 týmy by se ještě vlezly. Kdyby ale mělo být víc než 20, tak rychle nějaký limit zavedeme, případně vynecháme ročník, aby zájem trochu opadl :-).
14.12.2014
Předposlední adventní neděle za námi a devět přihlášených týmů, spořádanost účastníků se každým rokem zlepšuje :-). O nějakých méně spořádaných ještě víme, a do nějakého rozumného počtu rádi vezmeme i ty přihlášené na poslední chvíli, na Odranci je místa dost.
23.11.2014
Tak už se našlo pět odvážných houfců, které se nebojí vlka nic (stejně toho posledního zastřelili kousek od Odrance už hodně dávno). Většina šifer už je taky uvařených, ještě zbývá řádně osolit a opepřit a předhodit testerům. Jako obvykle někteří tradiční účastníci ztratili odvahu a vymlouvají se na různé rodinné dovolené a tak. Za trest dostanou neodladěné šifry k testu a budou adventní večery trávit v hlubokém zadumání nad významem nejrůznějších poťouchlých chyb a šotků. Ale nebojte, na vás taky něco zbyde.
9.11.2014
Sželelo se nám nemotorizovaných zájemců o procházku, v nějakém rozumném množství zajistíme kyvadlový odvoz z nádraží v N.M.
Pokud chcete trénovat, doporučujeme šifry z městské části letošní TMOU, obzvláště ty startovní. Letos si asi zahrály i méně zkušené týmy (a ne že by se ty zkušené nudily). Pramáti šifrovaček předvedla, že je stále ve formě.
4.11.2014
Tak, a je tu pozvánka
8.9.2014
Vypadá to, že nějaké kocouří boje letos zase budou. Zatím se dává dohromady smečka organizátorů.

3.1.2014
A úplně poslední věcí bylo vyúčtování. 1600 Kč jsme vybrali na startovném, 624 stály jízdenky a asi 200 Kč různé nakupované drobnosti. Takže jsem dnes odeslal 1000 Kč na transparentní účet kočičího útulku ve Skrýšově, můžete si to zkontrolovat na www.navysocine.cz (mají pěkné stránky a na nich spoustu koček :-))
1.1.2014
S novým rokem je nutno smazat staré dluhy. Takže se můžete podívat na podrobný průchod týmů hrou a zadání šifer.
29.12.2013
Tak a máme to za sebou. Zatím jen výsledky, šifry snad zítra. Pocit organizátora po hře trochu připomíná (asi) pocity kuchaře, který dlouho peče, vaří a smaží nějaký rádoby fajnový pokrm, načež to všichni zhltnou, utřou mastnou ústa a zmizí. Naštěstí ta hromada špinavého nádobí nezbyla zas tak hrozná a zdá se, že většině chutnalo :-). Stejně si ale příště dáme záležet na tom, aby jste si to užili důkladněji. Ne že by musela být procházka těžší, ale zkusíme odbourat možnosti všelijakých "zkratek". Ale kdo ví, co bude za rok...
Hlavně ať se vám všem ten nový rok vydaří, tak jak si sami představujete, nebo ještě líp!
26.12.2013
Vánoce za námi a nabyté kalorie a nové outdoorové oblečení je třeba uplatnit na procházce, nejlépe kocouří! Kdo se nepřihlásil, zaváhal. Čtěte poslední pokyny!
Potřebujeme vědět počet členů každého týmu, případě nejistoty řekněte to vyšší číslo. Pište, volejte - do zířka do večera.
19.12.2013
Tak už Sauna dováhala a jsme kompletní. Když se ještě někdo rozhoupe, asi se nějakým úplatkem necháme obměkčit, ale příprava letošní Procházky už je jen na organizátorech, účastníci mají přípravu hotovou na jedničku. Díky, očekávejte Poslední pokyny asi tak 27. 12. večer na těchto stránkách a na mejlu, kterým jste se přihlásili. A trénujte koledy, nikdy nevíte kdy se vám budou hodit :-). Lat sanre čev, jerde'ť ... š!!!
16.12.2013
Počet odvážných dosáhl desítky (týmů). A nejtradičnější ze všech tradičních účastníků peče cukroví a o účasti jen mlží...snad to Sauna upeče v sauně
14.12.2013
Přihlášených přibývá, šifer taky (něco nám zbylo z loňska), testeři hlásí, že je to vesměs lehké a pěkné (tak s tím budeme muset honem něco udělat :-))
5.12.2013
Tak už máme 4 týmy přihlášené oficiálně, nejmíň 4 další předběžně, a až zbytečně moc testerů (tedy týmů které chtějí luštit v teple u kamen). Za trest dostanou neodladěné šifry se spoustou chyb :-)
18.11.2013
!!!POZOR ZMĚNA!!!
Na základě ohlasů účastníků a přehodnocení osobních možností organizátorů přesouváme letošní Procházku na neděli 29. prosince. Přece jenom někteří hodlají v pondělí ještě pracovat - neděle je jistota. Omlováme se za zmatky, kocouři holt nejsou zvyklí moc plánovat dopředu....
14.11.2013
Ač někteří doufali, že letos nebudou muset zase koukat za mrazu do nějakého zcela nesmyslného textu, který nejspíš naškrábal nějaký kocour, opak je pravdou. Den před silvestrem to zase vypukne!
1.1.2013
Máme nový rok a pořadatelé se vzpamatovali z procházky i silvestra. Tedy můžete se podívat na šifry, výsledky a komentáře. Všichni statečně bojovali až do konce, jak se na bojovku sluší, a snad si ten zápas i užívali. Když jsem byl u stromečku s koledami měnit baterky, mrzelo mě, že jsem nevzal foťák. Kruh lidí v téměř nábožném tichu kolem stromečku v zasněženém lese vypadal úchvatně.
Dostatek té správné bojovnosti do celého nového roku přejí všichni kocouři J+Z+L+M+P+plyšák
28.12.2012
Vydány poslední informace před hrou
22.12.2012
Kocouři hlásí, že konec světa přestáli v bezpečí v pelíšku za kamny a přejí všem pohodové vánoce a spoustu syrových rybiček pod stromečkem!
14.12.2012
Tak o hospodě je rozhodnuto - odstartujeme na Vlachovicích. Paní Svobodová už se na nás těší. Startovní úkol je takový, že se klidně budete moci tlačit jeden na druhého :-), opisování nepomůže. Vzhledem ke stavu sněhu není vyloučena lyžařská varianta. V takovém případě se budeme snažit upravit trasy tak, aby bylo možné oboje.
2.12.2012
Přibývají týmy, přibývají šifry a klubou se představy o variantách trasy. Zkontrolujte FAQ, průběžně se zdokonalují a opravují. Nakonec ale budou poslední pokyny, kde bude nejspíš všechno jinak. Holt musíte být stále ve střehu.
13.11.2012
A už máme i první přihlášené týmy, v čele s předloňskými vítězi (maskují se novým jménem, ale kocourům nic neunikne)
12.11.2012:
Tak už je i pozvánka.
22.10.2012:
Velká novinka pro ty, kdo to ještě neví!
Nejen, že letos kocouří toulání bude, ona to bude taky bojovka a hlavně procházka za pokladem. Kocouři se totiž podvakrát vecpali na tradiční bojovku orienťáků z Tesly a výsledkem je, že napotřetí pořádáme procházku pro obě party. Důležité je, že termín je pevný - 30.12.2012, takže odpadají každoroční diskuse na téma kdy se to komu nehodí :-). A bude se startovat po ránu na dvě různé trasy, aby to pohodáři stihli za světla a drsňáci si pořádně užili. Více se dozvíte v pozvánce, která bude zveřejněna, jen co by dvakrát ocasem švihnul.