Kocouří procházka 2017


Seděl jsem na hřebeni střechy a přitloukal poslední prkna na našem krásném novém domečku. I slyším ze zahrady úpěnlivé mňoukání. "A máme kočku" napadlo mě (nevím proč). Když jsem slezl dolů, Míca už měl vylízanou mističku. Ano, byl to kocour, ale jaksi jsme to na malém kotěti nepoznali a tak mu jméno zůstalo. Našim dětem už navždy přijde jméno Míca pro kocoura naprosto normální.
Tak se nedivte, že procházkový kocour má po 11 letech koťata. Nevšimli jsme si, no...

* * * Už po jedenácté! * * *

Co s tím? Asi nic. Vlastně se na to někteří pořadatelé zase těší. Třeba já.

Základní informace:

Kocouří procházka je malá (po)vánoční šifrovačka pro týmy začátečníků a mírně pokročilých. Více pokročilým doporučujeme vyrazit na nějakou jinou hru. Taková TMOU je zárukou zábavy nejmíň na celou noc. To na KP nehrozí, nanejvýš můžete trochu omrznout. Jeden zkušený účastník šifrovacích her v týmu je eticky přípustné maximum, jinak budou naši kocouři hrozně prskat.

Procházet se budeme už tradičně 30. prosince 2017 a nebude se o tom nijak hlasovat či mejlovat. Když musíš tak musíš a když nechceš, výmluvu si vždycky najdeš. Kocoury výmluvy nezajímají.

Tým má nejméně 2 a nejvýše 5 lidí.

Cíl bude tentokrát přímo v centru. A centrum bude téměř v exotických jižních krajích, totiž tady. Tajné kontakty kocouří mafie nás přivedly až do těchto vzdálených končin. Jižnější poloha a nižší nadmořská výška jsou zárukou, že bude možná i o dva stupně tepleji než v okolí Vlachovic. Zase tam bude i start a můžete se tam kdykoliv při hře zastavit.

Start bude nejdřív v 9.00 ráno. Kdo přijde později, později začne...a možná bude litovat :-).

Trasa bude jedna a limit také - předběžně 19.00. Ale pohodáři budou končit na stanovišti č. 7. Drsňáci mohou pokračovat dál, ale musí celou trasu pohody projít bez záchrany a na šifru číslo 7 si nesmí vzít ani nápovědu. Stanoviště č. 7 bude zase v centru, proto bude pro vyzvednutí šifry č. 7 nutno oznámit heslo ze stanoviště č. 6. Tedy 6ku můžete luštit v teple taky, ale možná to nebude potřebovat, nebo chtít, nebo to bude chyba...nechte se překvapit. Loni všichni furt seděli v nějakých hospodách, proto jich letos po trase moc nebude. Kdyby se čerti rozhodli pořádat veselku, zkrátíme trasu na rozumné okolí centra. A jinak tedy dostanete šanci po svátcích trochu zhubnout.

Startovné prosíme o 100 Kč za tým. Co zbude, orgové propijí na vaše zdraví a nikomu nic nedají. Kočky jsou vesměs přežrané a nevděčné.

Soutěž proběhne o pořadí v cíli Drsňáků a Pohodářů a pak podle dosaženého stanoviště a celkového času.

Nápovědy budou pouze telefonické a podrobnosti se dozvíte v pokynech na startu.

Záchrany budou výhradně časové, ale s pevným limitem i trestem. A bodou pouze pro stanoviště 2-6. Tedy poslední šifra pohody a všechny další záchranu nemají. Závěr tedy bude jen pro opravdové drsňáky - nedáš, nedojdeš. Limit a penalizaci se opět dozvíte na startu v pokynech.

Nutné vybavení je mobilní telefon, s kterým umí alespoň jeden člověk v týmu telefonovat a posílat a přijímat SMS. Řešení šifry nám vždy zavoláte a my vám nejspíš řekneme, že je to špatně. Ve vyjímečných případech vám prozradíme, kde je další stanoviště.

Doporučené vybavení je tužka, papír, podložka a čelovka, minimálně pro drsňáky (pokud nejste kocouři).
Mapu, kódovací tabulky a různé další věci, které možná budete opravdu potřebovat a možná vás jen zmatou, dostanete na startu. Pamatujte, že kocouří abeceda má 27 písmen - a b c d e f g h ch i j k l m n o p q r s t u v w x y z - pokud není pro danou šifru zcela srozumitelně a nezašifrovaně řečeno jinak!
Při hře je možno používat veřejné dopravní prostředky a chodit pěšky nebo na lyžích. Kdyby to náhodou na lyže fakt bylo, dáme vědět včas - sledujte tyto stránky.

Přihlášky a dotazy rádi přijmeme a zodpovíme, zkuste email jiri.hruska zavináč racom.eu.
Pozor novinka: Přihlásit se můžete kdy chcete, ale
bereme maximálně 20 týmů a část startovního úkolu bude zadávána v pořadí podle přihlášek. Ať není zbytečná tlačenice, že.
Jako vždy potřebujeme znát nejméně název vašeho týmu, počet osob které se zůčastní a kontaktní telefon. Když se přihlásíte jmenovitě, bude seznam přihlášených vypadat o něco zajímavěji.

Těšíme se na vás
J+Z+L+M+???+plyšový radiátor