Pozvánka

Starý kocour je ještě o rok starší a pořád si nedá pokoj. Spokojeně už se moc netváří (no někdy i jo), když je vevnitř, tak chce ven, když je venku, tak chce dovnitř. Ale na procházky chodí pořád, co už mu taky zbývá - asi dodržuje tradice


* * * Už devátý ročník malé (po)vánoční šifrovačky se blíží! * * *

Jakže to loni bylo? Drsné, pohodové, nuda, bojovka? Tak letos podobně a zase jinak. Hlavně už nebude seznam hesel :-)). A zase jinam, krásných míst je v okolí nepřeberně. Možnost výběru trasy v průběhu hry zůstává, tedy teprve cestou se budete moci rozmyslet, jestli jste drsňáci a nebo radši pohodu. Čtěte, prosím, dále.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Základní informace:
Kocouří procházka je malá (po)vánoční šifrovačka pro týmy začátečníků a mírně pokročilých. Více pokročilým doporučujeme vyrazit na nějakou jinou hru. Taková TMOU je zárukou zábavy nejmíň na celou noc. To na KP nehrozí, nanejvýš můžete trochu omrznout. Jeden zkušený účastník šifrovacích her v týmu je eticky přípustné maximum, jinak budou naši kocouři hrozně prskat.
Tým má nejméně 2 a nejvýše 5 lidí.
Cíl je poklad. A taky bude k dispozici přístřeší v sále kulturního domu v Odranci. Budou se tam v teple ukrývat orgové, bude tam start a můžete se tam kdykoliv při hře i po hře zastavit. Dostat se tam jinak než autem bude dost složité, zkuste si nějaké sehnat. Jeden až dva týmy jsme schopni po předchozí domluvě odvézt z Nového města od nádraží.
Start bude nejdřív v 9.00 ráno a snažte se ho stihnout. Vlak vám sice neujede, ale jeden nikdy neví, o co přijde...
Trasy budou dvě - "pohodová" a "drsná". Limit pohodové bude 18.00 a drsné 21.00.
Počet stanovišť se uvidí, ale nejvíc 9 pro pohodáře a nejmíň 9 pro drsňáky.
Poslední stanoviště na každé trase je poklad. Kdo dřív přijde, ten víc bere.
Startovné zase chceme, prosíme o 100 Kč za tým. Co převýší náklady hry (pronájem kulturáku), dáme na provoz vybraného kočičího útulku a ještě něco přidáme.
Datum 28. prosince 2014
Účel je získat poklad - zkusit co dokážu - zkusit co vydržím - užít si týmovou spolupráci - přežít (nehodící se škrtněte)
Soutěž proběhne o poklad a další pořadí podle dosaženého stanoviště a celkového času
Nápovědy budou asi jako loni, tedy buď terénní - na šifře se dozvíte, kam máte pro ni jít, nebo časové - bude napsáno, po kolika minutách od vyzvednutí si smíte zavolat a kolik trestných minut se vám za nápovědu přičte. Stopujte si to sami, budeme vám věřit.
Záchrany budou výhradně časové, ale s pevným limitem i trestem. Zavolat o řešení si smíte nejdříve hodinu po vyzvednutí a přičtou se vám další dvě trestné hodiny. Záchrana bude možná jen u části šifer - u všech na pohodové trase a asi na dvou třetinách trasy drsné. Závěr bude jen pro opravdové drsňáky - nedáš, nenajdeš (poklad).
Nutné vybavení je mobilní telefon, s kterým umí alespoň jeden člověk v týmu telefonovat a posílat a přijímat SMS. Řešení šifry nám vždy zavoláte a my vám nejspíš řekneme, že je to špatně. Ve vyjímečných případech vám prozradíme, kde je další stanoviště.
Doporučené vybavení je tužka, papír, podložka a čelovka, minimálně pro drsňáky (pokud nejste kocouři).
Kódovací tabulky a různé další věci, které možná budete opravdu potřebovat a možná vás jen zmatou, dostanete na startu. Pamatujte, že kocouří abeceda má 27 písmen - a b c d e f g h ch i j k l m n o p q r s t u v w x y z - pokud není pro danou šifru zcela srozumitelně a nezašifrovaně řečeno jinak!
Při hře je možno používat veřejné dopravní prostředky a chodit pěšky nebo na lyžích. Kdyby to náhodou na lyže fakt bylo, dáme vědět včas - sledujte tyto stránky.
Přihlášky a dotazy rádi přijmeme a zodpovíme, zkuste email jiri.hruska zavináč racom.eu. Přihlašte se, prosíme, tak do 15.12., ať alespoň zhruba víme, kolik čeho chystat. Opozdilce nevyhodíme, ale možná na ně budeme prskat. Potřebujeme znát nejméně název vašeho týmu, počet osob které se zůčastní a kontaktní telefon. Když se přihlásíte jmenovitě, bude seznam přihlášených vypadat o něco zajímavěji.

Těšíme se na vás
J+Z+L+M+O+R+D+plyšový radiátor
(jak si jistě všímáte, kocouři a kočky v orgovském týmu se každým rokem množí...snad to někdy bude poznat i na hře :-))