Pozvánka


Sice na to moc nevypadá, ale je nezničitelný optimista ten náš kocour. Zase si letos nechal narůst hustou zimní srst...
No, jesli bude zase jednou normální zima jisté není. Že se zase budou po vánocích procházet kocouři ale jisté je.

* * * Jubilejní desátý ročník malé (po)vánoční šifrovačky je tu! * * *

Kulaté výročí bývá důvodem k nějakým zvláštnostem. My ovšem raději zkusíme udělat desátou Kocouří procházku co nejobyčejnější. Že to i tak bude pěkná s.... si můžete být jistí.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Základní informace:

Kocouří procházka je malá (po)vánoční šifrovačka pro týmy začátečníků a mírně pokročilých. Více pokročilým doporučujeme vyrazit na nějakou jinou hru. Taková TMOU je zárukou zábavy nejmíň na celou noc. To na KP nehrozí, nanejvýš můžete trochu omrznout. Jeden zkušený účastník šifrovacích her v týmu je eticky přípustné maximum, jinak budou naši kocouři hrozně prskat.

Letošní specialita je v tom, že na startu nechceme vidět nikoho, kdo se účastnil hry DNEM v letech 2011-2016, nebo si prohlížel či luštil šifry z těchto ročníků. Jak asi důvtipným hráčům dochází, půjčujeme si některé hezké náměty z této hry a tak byste si dost pokazili zábavu.

Procházet se budeme 30. prosince 2016, což je všední pracovní den. Ano, všimli jsme si a nenaděláme s tím nic. Doufáme, že kromě kocourů dovolenou či náhradní volno obětují i nějací účastníci. Vynasnažíme se, aby to stálo za to (zážitky nemusí být vždycky příjemné, ale hlavně silné :-)).

Tým má nejméně 2 a nejvýše 5 lidí.

Cíl bude tentokrát přímo v centru. A centrum bude v restauraci Yukon tady. Schválně nepíšeme ve Vlachovicích, na jejichž katastrálním území se "tady" nachází. A to ještě přes cestu je klub Yukon, který je pro změnu na katastrálním území Nového Města na Moravě. Takže určitě není Yukon na Třech Studních, jak by si neinformovaný turista mohl myslet. Ještě vám na toto téma možná povíme historku o svatbě pana vedoucího. Pro vás je podstatné, že tam budou v teplíčku sedět orgové, bude tam i start a můžete se tam kdykoliv při hře zastavit. Dostat se tam jinak než autem bude asi zase složité, zkuste si nějaké sehnat. Jeden až dva týmy jsme schopni po předchozí domluvě odvézt z Nového města od nádraží.

Start bude nejdřív v 9.00 ráno. Kdo přijde později, později začne...a možná bude litovat :-).

Trasa bude jedna a limit také - předběžně 19.00. Ale pohodáři budou končit na stanovišti č. 7, které bude mít dva výsledky. Kdo oznámí heslo "pohodové" bude uvítán v cíli mezi pohodáři a na drsné pokračování trasy už nesmí. Drsňáci musí pochopitelně vyluštit heslo druhé a do pořadí pohodářů nebudou počítáni. Stanoviště č. 7 bude zase v centru, proto bude pro vyzvednutí šifry č. 7 nutno oznámit heslo ze stanoviště č. 6 (tedy 6ku můžete luštit v teple taky). To všechno proto, abyste nezmrzli a panu vedoucímu udělali nějakou útratu. Navíc bude v centru i várnice s čajem (zadarmo) a možná i nějaké koláčky (za peníze). A pan vedoucí slíbil několik jídel a polévku na výběr.

Startovné prosíme o 100 Kč za tým. Co převýší náklady hry, dáme na provoz vybraného kočičího útulku a ještě něco přidáme.

Soutěž proběhne o pořadí v cíli Drsňáků a Pohodářů a pak podle dosaženého stanoviště a celkového času.

Nápovědy budou pouze telefonické a podrobnosti se dozvíte v pokynech na startu.

Záchrany budou výhradně časové, ale s pevným limitem i trestem. A bodou pouze pro stanoviště 2-6. Tedy poslední šifra pohody a všechny další záchranu nemají. Závěr tedy bude jen pro opravdové drsňáky - nedáš, nedojdeš. Limit a penalizaci se opět dozvíte na startu v pokynech.

Nutné vybavení je mobilní telefon, s kterým umí alespoň jeden člověk v týmu telefonovat a posílat a přijímat SMS. Řešení šifry nám vždy zavoláte a my vám nejspíš řekneme, že je to špatně. Ve vyjímečných případech vám prozradíme, kde je další stanoviště.

Doporučené vybavení je tužka, papír, podložka a čelovka, minimálně pro drsňáky (pokud nejste kocouři)., nůžky, fólie a něco co na ni píše, buzola, špendlík
Mapu, kódovací tabulky a různé další věci, které možná budete opravdu potřebovat a možná vás jen zmatou, dostanete na startu. Pamatujte, že kocouří abeceda má 27 písmen - a b c d e f g h ch i j k l m n o p q r s t u v w x y z - pokud není pro danou šifru zcela srozumitelně a nezašifrovaně řečeno jinak!
Při hře je možno používat veřejné dopravní prostředky a chodit pěšky nebo na lyžích. Kdyby to náhodou na lyže fakt bylo, dáme vědět včas - sledujte tyto stránky.

Přihlášky a dotazy rádi přijmeme a zodpovíme, zkuste email jiri.hruska zavináč racom.eu. Přihlašte se, prosíme, tak do 15.12., ať alespoň zhruba víme, kolik čeho chystat. Opozdilce nevyhodíme, ale možná na ně budeme prskat. Potřebujeme znát nejméně název vašeho týmu, počet osob které se zůčastní a kontaktní telefon. Když se přihlásíte jmenovitě, bude seznam přihlášených vypadat o něco zajímavěji.

Těšíme se na vás
J+Z+L+M+???+plyšový radiátor