Kocouří procházka 2019


Udeřil listopad (tedy on se spíš tak nějak vplížil), je tma, vlhko a zima a kocouři se drží u kamen. Už i věčný tulák Felix naznal, že to na velké courání po nocích není. Nejvýš někteří praštění dvounozí tvorové nemají dost a vyráží na noc třeba do brněnských lesů. To on tráví noci v pelíšku u radiátoru a přes den ani nepotřebuje žádné extra povyražení. Stačí taková nějaká obyčejná, přímo tuctová, procházka po promrzlém okolí a pak zas honem ke krbu.

* * * Po dvanácté! * * *

Co s tím?
Jako vždy. Hlavně pohodu.
Nějak to dopadne a legrace bude určitě.

Základní informace:

Kocouří procházka je malá (po)vánoční šifrovačka pro týmy začátečníků a mírně pokročilých. Více pokročilým doporučujeme vyrazit na nějakou jinou hru. Taková TMOU je zárukou zábavy nejmíň na celou noc. To na KP nehrozí, nanejvýš můžete trochu omrznout. Jeden zkušený účastník šifrovacích her v týmu je eticky přípustné maximum, jinak budou naši kocouři hrozně prskat.

Procházet se budeme tradičně 30. prosince. Letos to bude 2019.

Tým má nejméně 2 a nejvýše 5 lidí.

Cíl zase v centru v teple. A centrum nebude v exotických jižních krajích, nýbrž ve městě Žďáře, skoro na břehu Sázavy. tady. Vděčíme za to Žďárským skautům. Skauti mají pro procházky všeho druhu vůbec pochopení. Zase tam bude i start a můžete se tam kdykoliv při hře zastavit.

Start bude nejdřív v 9.00 ráno. Kdo přijde později, později začne...a možná bude litovat :-).

Trasa bude jedna a limit také - předběžně 19.00. Ale pohodáři budou končit na stanovišti č. 7. Drsňáci mohou pokračovat dál, ale musí celou trasu pohody projít bez záchrany a na šifru číslo 7 si nesmí vzít ani nápovědu. Stanoviště č. 7 bude zase v centru, proto bude pro vyzvednutí šifry č. 7 nutno oznámit heslo ze stanoviště č. 6. Tedy 6ku můžete luštit v teple taky...možná. Inu uvidíme. Jak moc bude trasa po městě a jak bude dlouhá, to ještě neví ani kocouři. Ohled na počasí brát určitě budeme.

Startovné prosíme o 100 Kč za tým. Co zbude, orgové propijí na vaše zdraví a nikomu nic nedají. Kočky jsou vesměs přežrané a nevděčné.

Soutěž proběhne o pořadí v cíli Drsňáků a Pohodářů a pak podle dosaženého stanoviště a celkového času.

Nápovědy Viz pokyny.

Záchrany Viz pokyny.

Nutné vybavení je mobilní telefon, s kterým umí alespoň jeden člověk v týmu telefonovat a posílat a přijímat SMS. Řešení šifry nám vždy zavoláte a my vám nejspíš řekneme, že je to špatně. Ve vyjímečných případech vám prozradíme, kde je další stanoviště.

Doporučené vybavení je tužka, papír, podložka a čelovka, minimálně pro drsňáky (pokud nejste kocouři).
Mapu, kódovací tabulky a různé další věci, které možná budete opravdu potřebovat a možná vás jen zmatou, dostanete na startu. Pamatujte, že kocouří abeceda má 27 písmen - a b c d e f g h ch i j k l m n o p q r s t u v w x y z - pokud není pro danou šifru zcela srozumitelně a nezašifrovaně řečeno jinak!
Při hře je možno používat veřejné dopravní prostředky a chodit pěšky nebo na lyžích. Kdyby to náhodou na lyže fakt bylo, dáme vědět včas - sledujte tyto stránky. Ani ve Žďáře se tato varianta nedá 100% vyloučit.

Přihlášky a dotazy rádi přijmeme a zodpovíme, zkuste email jiri.hruska zavináč racom.eu.
Přihlásit se můžete kdy chcete, ale bereme maximálně 20 týmů a část startovního úkolu bude zadávána v pořadí podle přihlášek. Ať není zbytečná tlačenice, že.
Jako vždy potřebujeme znát nejméně název vašeho týmu, počet osob které se zůčastní a kontaktní telefon. Když se přihlásíte jmenovitě, bude seznam přihlášených vypadat o něco zajímavěji.

Těšíme se na vás
J+Z+L+M+???+plyšový radiátor