Kocouří procházka 2021

Naše kočičí babička už nebyla venku asi měsíc a v noci o ní většinou nevíme. Až předevčírem. Lehké škrábání na dveře, k tomu tiché zamňouknutí, na budíku 2:45. Mátožně přicházím k sobě... "Felix je přece venku". Za dveřmi kočka. Hmm... "Netvař se že půjdeš ven." Vede mne po schodech do přízemí, ne ale ke dveřím na balkón. Sedá si před dvířka krbových kamen a vyčítavě na mě kouká. Začínám chápat. Večer jsme topili, a teď už kamna vychladla...

* * * Smolná třináctka je tu, Covidu navzdory! * * *

Nícméně chceme být zodpovědní a proto letos raději individuálně.
Čtěte dále.

Základní informace:

Kocouří procházka je malá (po)vánoční šifrovačka pro týmy začátečníků a mírně pokročilých. Více pokročilým doporučujeme vyrazit na nějakou jinou hru. Taková TMOU je zárukou zábavy nejmíň na celou noc. To na KP nehrozí, nanejvýš můžete trochu omrznout. Jeden zkušený účastník šifrovacích her v týmu je eticky přípustné maximum, jinak budou naši kocouři hrozně prskat.

Letos je (skoro) všechno jinak. Kdo se přihlásí, obdrží 27.12. večer (nebo na přání i později) mejlem sadu šifer k vytištění a informaci, kde se nalézá start. Šifry budou označeny identifikátory (nějaké slovo bez vztahu k šifře). Na místě startu i na všech další stanovištích pak budou nenápadné nálepky s logem a identifikátorem šifry, jejíž tajenka vám prozradí umístění následujícího stanoviště. Někdy bude na nálepce přímo celé zadání nebo jeho důležitá část.

Kdy a jakým způsobem budete hrát je vaše věc, nálepky na stanovištích se budeme snažit udržet do konce února. Budou poměrně skryté, a součástí šifry bude vždy i nezašifrovaná informace o detailním umístění.

Luštit si šifry jen tak doma bude samořejmě možné, ale ne všechny a nebude to v pořadí. Variantu "prstem po mapě" úmyslně nepodporujeme. Přece jenom to má být procházka. Nicméně nebude žádný limit ani pořadí, takže absolvovat trasu třeba na několikrát nebude problém. Kromě toho ta procházka bude mít cíl, tradičně zvlášť cíl pohodový a cíl drsný, a v něm "poklad". A u pokladu bude vrcholová knížka. Abychom mohli alespoň něco na stránkách zveřejnit.

Nápovědy budou pravděpodobně na webu volně k dispozici. Bude na každém, aby se v cíli dobrovolně přiznal, kolik nápověd použil. Za etické považujeme braní nápovědy nejdříve po 45 minutách luštění.

Záchrany nebudou vůbec. Nedáš, nedojdeš.

Trasa bude o něco náročnější, máte na to víc času. Drsňáci musí počítat s 20₊ km. Určitě to jde dát v jednom zátahu, ale s etapovým přístupem je tak trochu počítáno.

Podrobnější informace budou v mejlu se šiframi.

Přihlášky a dotazy rádi přijmeme a zodpovíme, zkuste email jiri.hruska zavináč racom.eu.
Přihlásit se můžete kdy chcete, a počet týmů letos není omezen.
Stačí uvést název vašeho týmu a počet osob které se zůčastní. Když se přihlásíte jmenovitě, bude seznam přihlášených vypadat o něco zajímavěji. Telefon letos nepotřebujeme.

Těšíme se, že nám pak napíšete, jak vám to šlo.
J+Z+L+M+P+???+plyšový radiátor