Pozvánka

Tak už je to tady zas. Nejen kocouři, ale už i kočky se toulají, zima nezima, mráz nemráz. Občas si u toho tak zvláštně mňoukají a broukají nevíme co, zpěvník kočičích koled nemáme. Ale tajenka je naprosto jasná, "Až přijdu domů, ať je zatopeno v kamnech a v mističce čerstvé kuřecí." Dokonce i haluzení je povoleno, hlavní je dopracovat se ke správnému výsledku. Pokud v okamžiku návratu domů není "vyřešeno", nápověda přichází okamžitě a je velmi srozumitelná.


* * * Pátý ročník malé vánoční šifrovačky přichází, jako by se nechumelilo * * *

Kocouří procházka se tedy bude konat již po páté. Slavná výročí bývají důvodem k zamyšlení pamětníků či historiků. Po čtvrtém ročníku se zkusili zamyslet pořadatelé. Inu uvidíme. Jak praví nevyléčitelný opimista, nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Například je tu nevyužitá šifra z loňska (jo, ta co jsme si o ní mysleli, že bude nejtěžší). Nejspíš uděláme demokratickou anketu mezi účastníky, jestli ji chtějí zařadit nebo ne. Pořadatelé pak vyhodnotí výsledek hlasování a nějak se rozhodnou. Tedy buď tam onu šifru zařadí a nebo ne. Záleží na tom.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Základní informace:
Kocouří procházka 5 je malá vánoční šifrovačka pro týmy začátečníků a mírně pokročilých. Více pokročilým doporučujeme chodit ve dvou a nebo vyrazit na nějakou hru, kde platí pravidlo o 26 písmenech v abecedě.
Tým má nejméně 2 a nejvýše 5 lidí.
Centrum bude v Racomu v Novém Městě na Moravě.
Trasa povede městem i terénem a bude na poslední chvíli přizpůsobena počasí.
Počet stanovišť bude 7 včetně startu (1) a cíle (7).
Začátek a konec hry bude přibližně 12:00 a přesně 19:00.
Startovné bude v cíli společně snědeno a vypito. Mějte rozum.
Datum 30. prosince 2010
Účel je dojít do cíle včas, aby ostatní nesežrali ty nejlepší kousky.
Soutěž proběhne o nejrychlejší celkový čas, což je součet času od startu do oznámení cílového hesla a trestných časů za nápovědy.
Nápovědy jsou jako vždy malá a velká. Malá se pokusí něžně nakopnout a stojí 40 trestných minut, velká prozradí celý postup řešení a stojí trestné 2 hodiny.
Nutné vybavení je mobilní telefon, s kterým umí alespoň jeden člověk v týmu telefonovat a posílat a přijímat SMS. Počítejte s několika provolanými minutami a několika SMS do sítě Oblíbeného Operátora.
Doporučené vybavení je tužka, papír, podložka a čelovka (pokud nejste kocouři). Samozřejmě si klidně vezměte spoustu dalších užitečných věcí, jako třeba výkonný notebook s připojením na internet a GPS navigaci s leteckými snímky od gůgla. Až budete hledat slova koledy Pásli ovce valaši a cestu do nejbližší hospody, může se to všechno hodit.
Kódovací tabulky a různé další věci, které možná budete opravdu potřebovat a možná vás jen zmatou, dostanete na startu. Pamatujte, že kocouří abeceda má 27 písmen - a b c d e f g h ch i j k l m n o p q r s t u v w x y z - pokud není pro danou šifru zcela srozumitelně a nezašifrovaně řečeno jinak!
Nesmí se při hře používat jakýkoliv dopravní prostředek, tedy ani veřejný, kromě lyží.
Přihlášky a dotazy rádi přijmeme a zodpovíme, zkuste email jiri.hruska zavináč racom.eu

Těšíme se na vás
J+L+P+M+plyšový radiátor

Pokud Vám ty informace přijdou opsané z loňska, tak gratulujeme, první šifru máte úspěšně za sebou. Pravidla jsou opravdu úplně stejná (ne-li ještě lepší...)