Šifry, Výsledky, Komentáře

Aby týmy věděly jak interpretovat výsledek šifry, dostaly mapu, ne které byla spousta bodů označených čísly od 21-99. Devětadevadesátky tam dokonce byly dvě, což byl ale nešťastný omyl, protože jedna z nich byla poloha skutečného stanoviště číslo 5. Pak všichni dostali ještě seznam hesel. S těmito pomůckami je možno projít si obě trasy virtuálně - všechny šifry jsou v přílohách.

Začínalo se ve Vlachovické hospodě rozdáváním zadání podle termínu přihlášení, abychom nějak odměnili ty pořádnější týmy. Všichni dostali tabulku podle příohy, ale vyplněnou pouze 11 písmeny, takž v první fázi týmy nosily lístečky s žádostmi o zveřejnění písmenka na určitých souřadnicích. Poměrně brzy měli všichni tabulku kompletní tak, jak je v příloze.

Na stanovišti č. 5 byl ozdobený stromeček a pod ním balíček, ze kterého vyhrávaly koledy.

Zdvojenou 99 jsme bohužel objevili až při hře, a proto jsme poslali všem týmům SMS, ať nám zavolají, až vyluští šifru č. 4. Když nám zavolali, že chtějí jít na 99, tak jsme je poslali na tu správnou. Ovšem několik týmů si zdvojení stanovišť 99 všimlo a tak jim po obdržení SMS došlo, že výsledkem šifry č. 4 má být právě 99. Tím si ovšem zkomplikovaly cestu k řešení už tak docela těžké šifry, protože začaly hledat matematické operace vedoucí na číslo 99 místo správného postupu, jehož výsledkem byl text. Dva týmy byly dokonce tak úspěšné, že číslo 99 ze šifry opravdu dostaly a spokojeně pokračovaly na dlaší stanoviště. Všem postiženým se za toto nedopatření omlouváme.

Dalším tvrdým oříškem se ukázala "drsná" šifra na rozdělovacím stanovišti č. 6. Nejméně dva týmy, které měly v plánu dát si drsnou variantu, se po delší době neúspěšného luštění vrátily ma trasu pohody a došly k pokladu alespoň tam. Na zbytek drsné trasy tak pokračovala jen trojice statečných Javořina, Hibernal a Vlastík Šebesta, a všechny tyto tři týmy nakonec úspěšně dorazily až k pokladu.

Ve výsledkové tabulce jsou týmy seřazeny podle času dosažení pokladu, podle spolehlivosti vyplněných zápisků a podle nám známých informaci o správném či nesprávném vyluštění šifry č. 4. Jinými slovy, neberte to pořadí v tabulce moc vážně, hlavně, že jste si to užili. Že jste dobří jste prokázali všichni - nevíme o nikom, kdo by to zabalil předčasně, bojovalo se až do hluboké tmy.

Stanoviště č. 2
Stanoviště č. 3
Stanoviště č. 4
Stanoviště č. 5
Stanoviště č. 5 - nahrávka
Stanoviště č. 6
Stanoviště č. 7P
Stanoviště č. 7D
Stanoviště č. 8D
Stanoviště č. 9D
Stanoviště č. 10D