Poslední pokyny

Už je to upečeno! 11 přihlášených a tři co ještě neví, to už vypadá na pořádný kočičí mejdan. Jestli se těšíte tak jako my, tak jsme rádi. A jestli se bojíte, dobře vám tak (my taky). Ale všechny šifry prošly testováním a konkurzem (byl jich letos přebytek!), takže máme prokázáno, že jsou řešitelné :-) a některé se nám dokonce líbí.

Stav terénu
V průměru 10 cm zhutnělého až zledovatělého sněhu je docela ideální podklad (tedy záleží na úhlu pohledu). Dá se chodit i lyžovat prakticky všude. Podle našeho názoru by se zkušeným lyžařům vyplatilo jet na skejtech, ale při luštění lyže moc nepomůžou a při hledání hospody ve vesnici taky ne. Takže spíš doporučujeme pěšky v pohorkách. A ponožky na převlečení, až se někde proboříte do potoka :-).

Doporučená výbava
Běžné věci na luštění - tvrdou podložku, papíry včetně čtverečkovaných, průhedné fólie (euroobaly), tužky, propisky, fixy, zvýrazňovače, gumu, pravítko, nůžky, kalkulačku, něco na sezení na sněhu či omrzlém pařezu
Oblečení v kterém vydržíte sedět 2 hodiny venku na mraze a také jít ostře do kopce - chce to vrstvy na přidávání/ubírání a nejmíň ponožy a tričko na převlečení, až se přes všecku snahu propotíte a bude vám zima.
Peníze do hospod.
Buzolu a ČELOVKU.

Zákazy a povolení
Nesmí se použít po dobu hry žádný dopravní prostředek (ani veřejný) kromě lyží, nesmí se použít GPS pro navigaci či zjištění vlastní polohy, nesmí se použít jiná mapa než dodaná organizátory. Nesmí se haluzit, tedy jít někam hledat další stanoviště aniž bych se alespoň domníval, že umím určit jeho polohu na základě informací v předchozí šifře. Naleznu-li jakékoliv stanoviště náhodou, neberu si zadání.
Nesmí vám pomáhat s luštěním nikdo mimo tým, ale na věcné informace e můžete ptát kdykoliv kohokoliv (kolemjdoucí, servírka v hospodě, přítel na telefonu, strýček gůgl...).

Různé užitečné informace
Na stanovišti je většinou plastová roura se zadáními, pak si vezměte dva papíry na tým. Nebo je tam něco jiného, na čem je logo a nejspíš nějaké pokyny. V tom případě si neberte nic (pokud není výslovně napsáno něco jiného). Co je kurzívou, není většinou součást šifry - tedy je-li nějaký pokyn napsán kurzívou, tak ho uposlechněte a nesnažte se z něj vybírat písmena tajenky. Co není kurzívou a je na tom logo, nejspíš je součástí šifry. Ale jak známo, organizátoři jsou v podstatě svině, takže 100% se nemůžete spolehnout na nic, ani na tyto pokyny. Tak už to nejen v šifrovačkách chodí.

Kontakty na organizátory pro případ ztraceného zadání, záchrany před zmrznutím apod. - 602 511 062, 606 613 306. Telefon na nápovědy bude uveden v kartě týmu, kterou dostanete na startu.