Šifry a výsledky

Tak páté courání je za námi. Krásné počasí a ideální sněhové podmínky motivovaly pořadatele k trochu delší trase. Po setmění ovšem přituhlo a hospůdky po trase byly neustále obsazené. V cíli to vypadalo jako na "normální" šifrovačce - první tým vysmátý dvě hodiny před limitem, většina ovšem nestíhá ani ten prodloužený a vyčerpaně mizí domů. "Pohodovka" to rozhodně nebyla (to šifrovačky většinou nebývají :-))

Podrobné výsledky nejsou ještě zpracované, ale zatím prozradíme, že zvítězil tým Plumbum, který též jako jediný prošel celou trasu bez nápovědy. Dále se šiframi a zimou statečně bojovaly týmy A team, Hrozně nás to baví, Kotlík, ROB, Sauna B a Temné ovce. Gratulujeme všem k předvedené odolnosti a vytrvalosti.

Papírová zadání:
2 - Dřevěný mostek u Pohledce
3 - Lom u Vávrovy skály
4 - Boží muka J od Studnic
K řešení šifry č. 4 byl nezbytný letáček Toulky novoměstskem, který účastníci dostali na startu spolu s mapou. Letáček byl upraven odstřižením jedné stránky tak, že na něm zbylo 27 obrázků zajímavostí v okolí Nového Města. Věty v textu šifry byly vybrány z popisů v letáčku.
Šifra číslo 5 (vodárna Křiby) byl košíček cukroví. Cukroví bylo zavázánou do ubrousku mašličkou, na které byl morseovkou text "tady nic neni", na dně košíčku bylo braillovým písmem napsáno "tady nic" (dva týmy se tento text pokusily udat jako heslo :-)). Správné heslo bylo ukryto pod nálepkou s logem.
6 - Lyžařský rozcestník Jelení skalka
7 - Výpusť Cihelského rybníka
Zájemci si musí šifry vyřešit sami. Správné řešení se pozná tak, že si budete jistí, že je správné. (To platí obzvlášť pro šifru č. 7).

Názor pořadatele je takový, že pokud bude nějaké příště, tak šifry zhruba v tomto rozsahu, ale posuneme celou hru o 2 hodiny dopředu. Obtížnost šifer bychom chtěli zachovat, budeme se snažit o výraznější malou nápovědu. Trasa se vždy musí přizpůsobovat počasí - tak krásné jako letos to asi hned tak nebude (ani trasa ani počasí :-)).