Šifry a výsledky

11. ročník Kocouří procházky
je za námi. Koho zajímají výsledky či se chce podívat, kolik minut mu trvalo zdolání některé šifry, zde je tabulka s časy. Upřímně, na správnost těch časů by kocouři ocásek nevsadili, občas panoval na dispečinku docela chaos. Celkem 7 malých až velmi malých dětí by dokázalo vyvést z koncentrace i početnější pořadatelský tým než ten náš :-). Ale snad to zhruba odpovídá realitě.

Chválit ty nejlepší není třeba. Ale pokud jsou naše informace správné, hned tři týmy na startu byly na své vůbec první šifrovačce. Všechny bojovaly statečně a došly tak daleko, že v podstatě absolvovaly celou trasu. Ovšem Korouhváci se na první pokus proluštili až do cíle!

Orgové si to náramně užili. Veliký dík patří Jardovi a Zdeně Strnadovým za zajištění perfektního prostoru pro centrum. Okolí Bobrové se ukázalo jako téměř ideální prostor, Balónový hotel byl na správném místě, a tak stačilo nepokazit šifry, což vesměs zachránili testeři Index, Sopťa, Vítek a Lahvin (a několik za nimi skrytých dalších "šťastlivců"). Testovat ještě nedovařená zadání taky není žádný med, takže díky jim všem.

A průběh? Úvodní výstavka neměla trvat dlouho a taky netrvala. A když Korouhváci odcházeli dřív než Celer, zlomyslní orgové se tetelili blahem, jak se to povedlo. Ke stromečku podle fotky nikdo nezabloudil (škoda :-)), ale na dáreček už padaly nápovědy jedna za druhou. Opět důvod k škodolibé radosti autorů šifry (jestli se tomu tak dá vůbec říkat :-)).

Barevné sudoku byla první opravdová šifra, vyžadovala i nějakou tu pečlivou práci a proto první, levná nápověda posílala týmy do Balónového hotelu. Většina týmů si nakonec poradila, nejvýš s jedním popostrčením, ale hodinku až dvě to trvalo. Plánovaná těžší šifra.

Krásná kamenná kaplička s výhledem na zámek za rybníkem si říkala o využití místa, a tak vznikla hříčka s fotkou. To, že text o čtyřpísmenném hesle není na obrázku proto, aby se dalo lépe tipovat, napadlo ale málokoho a tak si toto stanoviště vyžádalo nečekaně mnoho záchran. Správný (asi) text nápovědy - "Dokreslete si obrázek podle skutečnosti" - napadl bohužel až v průběhu hry, a tak nápověda moc nepomáhala.

Pětka byla na dalším hezkém místě a nikoho moc nezdržela ( i když nebyla úplně "korektní"). Postup na šestku lákal k překonávání Bobrůvky a nejmíň jeden tým skutečně říčku "krosil". Kalvárie byla plánovitě nejlehčí šifra hry, trochu odlehčení před finále pohodové trasy. Koledy měly být "královskou" šifrou pohody, bohužel příliš mnoho týmů ztroskotalo na chybách v přiřazení slov a radost z nakresleného šnečka si neužily. Přece jen únava po 6-ti hodinách pochodování a luštění, spolu s teplem v jídelně vykonaly své. Dvouhodinový bonus na Valech už nikoho z pohodářů nezlákal a tak se plánovaná galerie týmů nekoná. Vyfotit se zvládly pouze oba drsné týmy, i když Kozáci na špatném místě a bonus tudíž nedostali.

8 a 9 jsou použité principy z nějakých starých Svíček, taková sázka na jistotu (a taky už nebyly vlastní nové nápady). Asi neurazily.

Příště - určitě nějaké bude, nejspíš 30.12. Ale kterého roku a kde, to se ještě nechte překvapit.

Co nejvíc pohodový a co nejmíň drsný rok 2018 přejí
Orgové

Šifry
Start - Výstavka předmětů symbolizujících části osobního auta na odpovídajících místech v prostoru. Např. čtyři jízdní kola, baterie, sklo, zrcátka, střecha a na ní zahrádka....na místě motoru byl papír s nápisem HESLO.

2a - ortofoto s polohou 2b (foto neobsahovalo oblast 2a, bylo nutno najít v mapě)
2b - vánoční stromeček, pod ním dárečky se jmenovkami. V každém balíčku byly pastelky, světle modrá byla označená. Na balicím papíru se střídalo 6 různých zvířat (liška, vlk, medvěd, los, zajíc, pták) a na rubu papíru byly různými pastelkami vybarveny přibližně odpovídající oblasti. Oproti světle modré byl LOS.

Ostatní v přiložených souborech.

Stanoviště 3
Stanoviště 4
Stanoviště 4 - pohled na zámek
Stanoviště 5
Stanoviště 6
Stanoviště 7
Stanoviště 8D
Stanoviště 9D

Comments

Soubory

Mohu poprosit s orientací, kde jsou ty soubory s šiframa? Díky Elena

šifry

Ach jo, ony jaksi nebyly viditelné pro nepřihlášené. Tak další omluva a snad už jsou i šifry pro všechny a doufám, že ty z letoška :-)
Jirka

kontrola

Funguje to.
Zkouším zapnout komentáře, kdybyste někdo měl touhu veřejně se vyjádřit k Procházce. Jestli nám tu ale zase začnou řádit roboti, rychle to vypnu.
Jirka

Tak se mně zdá, že odkaz

Tak se mně zdá, že odkaz na "tabulku" nahoře vede na výsledky staršího ročníku.
A dík za pěknou vycházku a pocvičení schopností podívat se na věci jinak!

snad už je to opraveno

jj, to je tak, když se používají jednoduchá jména souborů, jako třeba "výsledky"...
Omlouvám se, ale příště se stane něco podobného určitě zas :-)
Jirka