Poslední pokyny KP8

Prosím čtětě pozorně, některé věci jsou oproti pozvánce trochu jinak. A některé informace z těchto pokynů se vám opravdu budou hodit při postupu hrou.

Doporučené vybavení
Alespoň jednou v týmu se vám bude hodit:
buzola, svítilna (čelovka), nůžky, pár fólií a fix, zpěvník českých vánočních koled
Každý člen by měl mít něco, na čem si sedne i v mokré trávě, patřičné oblečení a obutí, náhradní ponožky (až spadne do potoka jako já před dvěma lety na bojovce), tvrdou podložku, papíry a psací náčiní, gumu. Protože hrozí i nějaké přeháňky, tak deštník (pláštěnku) sebou.
Zbytek co potřebujete ke hře, tedy mapu, luštící pomůcky, upřesnění polohy stanovišť a další užitečné věci dostanete od orgů na startu

Start
Místo startu je SV roh parkoviště u Lídlu v Novém Městě na Moravě, 49°34'5.574"N, 16°4'48.338"E. Pokud dorazíte autem, nechte si ho na firemním parkovišti Racomu (cca 100 m od Lídlu na západ). U orgovského auta s logem KP budeme proti zaplacení startovného vydávat týmové obálky od 8.30. Pokyn k otevření obálek s první šifrou bude vydán v 8.45. Ve vlastním zájmu se snažte start stihnout.

Cíl
Hra končí sdělením závěrečného hesla pořadatelům v cíli, a to je možno učinit do 21.00h, bez ohledu na trasu, kterou půjdete. Neděste se, nedošlo k prodloužení pohody, pouze nevidíme důvod bránit případným začátečníkům-vytrvalcům v luštění až do večera, když už tam stejně budeme poskytovat první pomoc přeživším drsňákům. Poslední šifru bude možno luštit v teple a světle v cíli.

Poklad
Nejúspěšnější tým z každé trasy něco v cíli dostane :-). Ale musíme spočítat všechny ty trestné minuty za nápovědy, takže to nemusí být první, který dorazí. Proto budou poklad vydávat orgové.

Trasa
Vede povětšině po polních a lesních cestách (případně lesem či loukou, to je na vás). Města si moc neužijete, ale nejméně jednu hospodu určitě navštívíte. Pohodáře čeká necelých 10km, drsňáky nejméně 16.

Rady
Trasa je příjemná a šifry nejsou těžké, ale až se zaseknete (kdyby čistě náhodou), mějte na paměti, že se vyplatí popojít na útulnější místo, po chvíli si společně projít všechny (i hloupé) nápady, nadějný postup co nevychází nechat zkontrolovat někým jiným, projít si seznam doporučeného vybavení a všechny věci, co jste dostali od orgů, sníst kousek čokolády .... a pamatujte, že na šifrovačkách platí, že "orgové jsou v podstatě svině".

Tak ať se vám daří a pěkně si to užijete (chrocht)