Reportáž

TMOU 21

Byli jsme po 17. na TMOU, tentokrát kompletní a Indexe to tak zaujalo, že tento zážitek popsal.

TMOU 14

Tak dlouho se chodí s plyšákem TMOU, až se ... ustrne a zařídí trička

No, každý to máme trochu jinak. Takže popořádku:

Tmou očima VORYho

Jak jsme se rozhodli nedojít Matrix:The Game a málem to nevyšlo

Ledasco se dalo tušit již při demotivačním týmovém obědě. Že bývám na místě srazu v čas srazu sám, jsem si zvykl. Tentokrát byla akademická čtvrthodinka vyplněna například nákupem dioptrických brýlí. Když pak podivně zamlklý Sopťa z pizzy snědl asi dvě sousta, pochopili jsme, že se máme na co těšit. Informace, že byl v pátek večer v hospodě do rána a čerstvý vzduch mu určitě prospěje, doprovodila balení zbytků do krabice. My ostatní jsme měli většinou jen nohy v různých částech rozkladu.

Akčnější, Bahnitější, Černější TMOU 11

A - Abpopa
Šifrovací tým, jeden z účastníků Soukromého TMOU.
Zjevně mají po Brně teleporty. Když jsme odcházeli z orienťáčku, ještě to neměli. Šli jsme přímo, rychle, nebloudili a nikoho cestou neviděli. Stanoviště jsme našli hned a nedaleko od něj Abpopa v plném počtu, spokojeně luštící. Když už to na konci vypadalo, že půjdeme ruku v ruce do cíle, tak se jim asi porouchal teleport a místo u Kuřimi prý skončili na Babím lomu na rozhledně.

B - Bahno.

Svět je plný krutosti aneb hodiny botaniky, českého jazyka a zeměpisu šalin

Po přečtení pokynů na Krutou Krůtu 2009 jsme s Indexem měli hlavní starost, aby dorazil biolog Sopťa alias Toxík, neb já si myslím, že poznám břízu, a on si nebyl jistý ani tím. Dotaz u Martina dopadl podobně. No, nakonec jsme se sešli čtyři, i když chvíli před startem to vypadalo na fůzi s Pralinkami ve složení Síba + Index, nikdo jiný tam nebyl.

Zabedněné blues

Na Bednu jsme se těšili, protože je vždycky pěkná. Na Bednu jsme se velmi chystali, protože je to poslední z "vekých", kterou jsme nedošli. A Bedny jsme se trochu báli, neb bývá těžká. Taky bylo jasné, že každá série někdy končí a myslet si, že dokončovat šifrovačky je samozřejmost, by byla zjevná známka vážné psychické poruchy...

Nakonec jsme byli trochu rozpačití až smutní. A nikomu se nějak nechce psát reportáž. Bedna byla lepší než pěkná, orgové za to nemůžou.
"Tak co ta depka?" "Nevím..."

Postup řešení těžké šifry "Sbírka lahví" týmem Ústřední topení

Postup řešení těžké šifry "Sbírka lahví" týmem Ústřední topení

případová studie

Abstrakt pro manažery:

Na příkladu Ústředního topení je prokázáno, že i těžkou šifru může vyřešit v podstatě každý.

Úvod:

Široko daleko

Tady je "Postup řešení těžké šifry "Sbírka lahví" týmem Ústřední topení - případová studie" a přestože jsme říkali, že s psaním kroniky končíme, tak zde je ještě poslednější poslední díl (1.7MB).

TMOU X open bylo velké...

Tak jsme nejdřív seděli na tribuně Velodromu a nestačili sledovat, co se děje. A pak jsme šli, a šli, a šli, a mezitím chvílema luštili, a mokli, a pak jsme najednou seděli v tělocvičně a tam bylo sucho a teplo a Prahory. A druhý den toho byly plné noviny....

Jak bylo v krtčí noře

Jak bylo v krtčí noře
(Evička, Lenka, INDEX)

Tahle soutěž prý zraje jako víno. Letos má být ročník obzvláště vydařený. Šifry, co vyžadují neotřelá (a občas lehce praštěná) řešení. To bylo zhruba vše, co jsem před sestupem do krtčí nory (kam někteří borci lezou už popáté) věděla.

Syndicate content